צעדת יערות גבעת המורה 2018

03/04/2018

אתרים ונחלים בצעדה

פארק עפולה: כאן עובר קו פרשת המים הארצית. הנחל חוצה את עמק חרוד, עובר צמוד לעיר בית שאן ומסיים את דרכו במפגש עם הירדן בעמק המעיינות. בשנים האחרונות הנחל שוקם ולאורכו מסלול לאורך הנחל כל מטייל יוכל למצוא את פינת החן השלו, בטיולי משפחות, בהליכה רגלית או באופניים, וליהנות מנוף מרהיב.

תצפית לעבר הר תבור: כיפתו העגולה והמושלמת של הר תבור היא אחד המראות המוכרים והיפים בארץ. בראש ההר ניצבת כנסיית ההשתנות. למרגלות ההר מתחיל לזרום נחל תבור עד לשפיכתו לירדן. הנחל מנקז את מי הגשמים שזורמים מהרי נצרת. כמה ממעיינותיו שופעים, לכן באפיקי הנחל ישנם עצים ופרחים לאורך השנה. המטייל לאורך הנחל ייהנה מתצפיות, טחנת קמח עתיקה ומעוד אתרים עתיקים.

תצפית לרמות יששכר: רמות יששכר מכוסות בזלת ולא נפרצו בהן דרכים רבות. את הרמות חוצה נחל יששכר שתחילתו ליד הכפר תמרה והוא נשפך לירדן. בחלקו של הנחל ישנה דרך נוף עם מספר תצפיות לעבר הרי הגליל. האזור מאופיין במספר רב של צבאים, ומכאן שמו הנוסף רמת צבאים.

רכס הרי הגלבוע: הרכס הינו שלוחה של הרי השומרון. על פסגת ההר עובר קו פרשת המים העילי של א"י.  ההר מתנשא בגובה של 700 מ' מעל עמקי בית שאן וחרוד. הר הגלבוע מוזכר בתנ"ך בהקשר הטרגי של מלחמת שאול בפלישתים, במלחמה בה נפלו בניו של שאול המלך, והם מונצחים בשמות של הרים ובישובים על ההר.